Thassos Forum

Forum dedicat Insulei Thassos
It is currently Fri Jan 18, 2019 9:10 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Aug 25, 2008 7:01 pm 

Buna,

n-am crezut ca am sa fac asta vreodata, dar iata! o merita cu totul.
si mai ales bunii platnici compatrioti merita sa fie informati despre asta.

Hotelul e de 4 stele , nou e drept, dar sufera mult din cauza lipsei de personal calificat si impasibilitatii managerului de hotel.
Curatenie scadenta, camera cu mucegai pe tavan ( la 130 eur/ noapte dubla), galagie ca peretii sunt subtiri - auzeam foenul in baie la camera vecina!, vedere la saivan si nu la mare, sonor de capre si oi in fiecare dimineata, mirosuri proaspete de tara, dar !! lapte stricat la micul dejun si nici parizerul nu se simtea prea bine. Parcare in praf, direct sub maslini, si pijamale aruncate prin camera, pe jos, in loc sa le gasesti pe pat. Prosoape in baie... la cerere :) mincarea standard si slaba calitativ, si la cina . sucuri cu E uri la mic dejun, fie-miu n-a baut nici unul ci doar din cele de 2, 5 eur paharul...

NU VA LUATI DUPA IMAGINEA CREATA PRIN SITE! Nu e un hotel rafinat, ci un country side hotel care intamplator e pe o insula din M egee... si nici piscina nu-i asa mare cum pare.

E prima oara ca mi-o fur cu o rezervare directa la hotel, e drept facuta de un prieten. Gasiti alte oferte mult mai bune , cereti toate informatiile care va trebuie dinainte. Si am platit din mai pt o saptamana in august, a cerut 40%! avans in conditiile in care legea ii permite max. 25%..

sper sa foloseasca marturia mea,

Chris

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 20, 2009 12:49 pm 

Nu poti sa multumesti pe toata lumea....Nu am stat direct acolo ca sa vad daca e adevarat sau nu, stiu doar ca proprietarul statea continuu acolo si urmarea ce se intampla. E adevarat ca suferea de personal, fiind nou nu a gasit personal calumea, a dat afara in ultimul moment bucatarul pt ca isi batea joc, mama lui a reluat prepararea mancarii....Era si el suparat pe faza asta.
Da, privelistea nu e catre mare asta e !

Nu_i iau apararea dar am citit pe tripadvisor si lucruri bune si de la straini. Oricum romanul are pretentii si e greu de multumit in general. Suntem carcotasi din fire.
Ah, si mucegai pe tavan?! mira-m-as ! Eu am intrat in niste camere si aratau chiar bine. Pijamale pe jos ? Pai de ce nu le-ti strans singuri de pe jos ? Sincer acum ! Dupa aia ziceati ca v-a cautat personalul prin haine. Un pic de bun simt nu strica, macar un minim de ordine sa iti faci in camera.
La cealalta vila a lor Haus Elsa e curat de lingi pe jos, totul aranjat, prosoape curate si lenjerie schimbata si in fiecare zi uneori. Ei tin mult la asta si nu cred ca nu ar face la fel la hotel unde anul trecut au stat continuu, la Elsa nici nu l-am vazut tot sejurul, unde au investit f mult.

Sper ca nu te supara postrea mea. E parerea mea despre hotel. Eu zic ca arata mai bine ca in pozele de pe site. Piscina e indeajuns de mare ca doar ai venit la mare, stai pe plaja la "piscina aia mare" numita MARE.

Nu cred ca nu ti-a placut chiar nimik, nu poti denigra un hotel ca ala in totalitate, are lipsurile lui dar....totusi....e ok, e unul dintre cele mai frumoase de pe insula.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours