Thassos Forum

Forum dedicat Insulei Thassos
It is currently Fri Jan 18, 2019 9:09 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Danay Limenas
PostPosted: Thu Aug 07, 2008 9:45 am 

Salut! luna aceasta voi pleca in Thassos pentru un sejur de 7 zile la hotelul Danay.Am citit aproape 80 % din site si am vizualizat cam toate imaginile de pe insula ... vreau sa spun k mam indragostit doar uitanduma la imagini ... de abea astept sa ajung.Acm ce informati as vrea eu sunt legate de preturile la mancare,bauturi,excursi,rent-a-car ... si cate ceva despre acest hotel ... toate adresele au aceeasi descriere despre acest hotel si ma gandesc ca poate gasesc pe cineva care a fost exact acolo.Cum este in Limenas?Plaja ... distractia ... oameni ... aa si inca o chestie,unde se papa cel mai bine ? :) unde te distrezi cel mai tare? :P
cius !

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 08, 2008 8:59 pm 

ce sa zic eu am fost foarte dezamagita nu este cum se prezinta in oferte! insula mica fara posibilitatea de a vedea ceva deosebit am scris mai multe dar din gresala am anulat si nu ma mai simt in stare sa o iau la ora asta de la capat ,daca te intereseaza mai multe tinem legatura si pot sa-ti povestesc ! eu azi dimineata am ajuns acasa si iti spun drept ca depinde la ce te astepti: doar distractie sau si un pic de confort. maine pot sa-ti dau mai multe detalii daca te intereseaza!Asteapta-te la tara pisicilor ! cum stau cainii la noi pe strada asa sunt pisicile pe acolo ! pe masa sub masa ,in hotel ,pe langa hotel in port ...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 08, 2008 10:08 pm 

spunemi te rog mai multe despre hotelul asta Danay dk sti ... si cat mai multe preturi te rog mult de tot ... adk kt mai concrete ... nu am gasit nimic concret totul este de genul " o masa 10 euro" ok ... o masa e 10 euro dar ce sa mancat la masa aia,caviar si sampanie sau ceva modest :) in legatura cu pisicile ... nu mar deranja atata timp kt nu imi sar in farfurie sau numi tulbura concediu in vreun fel :) preturile la haine?sunt ok?sunt acceptabile k as vrea sami mai cumpar cate ceva de pe aici (tricou,scurtzi) sau sami pastrez bani pt ami lua de acolo ?e vreo restrictie la fumat?un pret la tigari sti?macar aproximativ :) multam pt rabdare!
p.s.: ma astept la distractie si mult mai mult confort fatza de Romania(nu am mai iesit in concediu din tara pana acm)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 10:20 am 

stai ca astern acum cu lux de amanunte

Last edited by dan daniel on Sat Aug 09, 2008 11:53 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject: th
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 10:24 am 

scuze dar m-am incurcat

Last edited by dan daniel on Sat Aug 09, 2008 11:51 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 10:27 am 

nd

Last edited by dan daniel on Sat Aug 09, 2008 11:50 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject: thassos
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 11:48 am 

Sa incepem cu inceputul…. Am ajuns in jurul ore 10 in Limenas si ne-au dus cu autocarul pe fiecare la hotelurile noastre , e prea mult spus hotel sunt aglomeratii de case de 1 - 2 etaje mai mult e piscina de ea care e chiar frumoasa . Acum ti-am zis depinde de ce te astepti ,noi am fost la hotel de 3* si de fapt era de 2* curatenia lasa de dorit ,in loc de camera tripla ne-am trezit cu camera dubla +1 pat ,nu aveam loc nici de un picior intre paturi, iar baia inloc de dus era vana iar curatenia doar de suprafata, hotelul era adlinistrat de o baba + o angajata care facea curatenie si-ti servea micul dejun ,dupa ce scutura covorul venea si-ti punea paiinea in farfurie fara sa se mai spele pe miini ,vorbesc foarte serios am urmarit-o si a 2-a oara am dus-o la chiuveta si i-am aratat ca trebuie sa se spele apoi ne-a pus mancarea pe tava si firmiturile care au cazut pe langa le- a suflat cu gura ,iar i-am facut observatie si se uita ca dobitoaca la mine i se parea ca e normal ce face.Micul dejun iar lasa de dorit se serveste afara sau in camera ,afara pisicile stau pe masa ca la ele acasa consta in piine 2felii de persoana cu margarina si dulceata sau 1 ou cu sunca sau sunca cu o felie de cascaval , o cafea inka si o cana de suc dubios dintr-o sticla neetichetata de 2 litrii. Plaja a fost cam la 10 minute distanta destul de aproape spre norocul nostru,altii aveau de mers o jumatate de ora ca sa ajunga la plaja amenajata – pt ca exista intradevar o plaja langa ei da era doar un pic de nisip si apa, trebuia sa-ti duci un cearceaf , nu aveai nimic aproape un chiosc sau o taverna. La plaja amenajata ai la 2 paturi de plaja cate o umbrela si o masuta dar ca sa stai acolo trebuie sa servesti ceva orice de la un suc ( 2 , 2,5 sau 3 euro o cola de 250 ml depinde de taverna) pana la o masa copioasa+ bautura.La intrarea in apa sunt ceva pietre dar in rest e ok apa foarte curata plina cu pesti ce inoata pe langa tine si cate o ratusca mai indrazneata care pescuieste. Daca ti-ai dorit soare ai tata cat cuprinde caldura la maxim , nu a plouat nu au fost nori , in privinta asta e super. Cu mancarea sa nu iti faci probleme sunt f. multe taverne pe alese ,noi am mancat la Zorbas unde patronul stie f, bine engleza si italiana, daca ceri de exemplu snitel nu trebuie sa mai ceri nimic altceva pt ca platoul cuprinde si cartofi si salate pe langa ,noi nu am stiut si ne-am trezit cu o gramada de mancare pe masa o portie costa cam 6 -7 euro , berea este 2 – 3 euro in functie de bere ,apoi am mancat la taverna Doucas unde se vorbeste romaneste si am primit din partea casei de fiecare data cate o cafea(sa cereti cafea greceasca ) o prajitura si un coneac Metaxa. .Fructele spre mirarea noastra sunt destul de scumpe 1,45 -1,75 kg de nectarine , 2 euro kg de portocale, lubenita e f. buna dar nu poti lua decat din aceea mica pt ca nu ai unde sa o racesti – frigiderul e de 60/60 si nu incape mai nimic ! Prajiturile sunt in jur de 1,5 - 2 sau 3 euro,inghetata 1,2 euro cupa ,destul de scumpa,fructele de mare au fost excelente mai ales calamarul caracatita si pisica de mare cam 10 -11 euro platoul ce cuprinde si cartofi rosii, castraveti ,lamaie si ceva felii de peste.Cu seara greceasca a fost iar o prostie dar ti-am zis depinde de gusturi ,ne-au dus o ora cu autocarul pt ca se tine intr-un sat de munte si e putin racoare a costat 33 euro cica am avut bufet suedez adica 6-7 salate la alegere si carnea ( de pui si oaie) la portie singura chestie ca te duceai tu sa-ti iei mancarea si cand s-a dat startul la masa erau 100 de persoane care se imbulzeau la masa si stateai la rand ca milogul ; vinul si apa de izvor era in schimb la discretie pt bautori, muzica greceasca , un fel de program artistic cu dansuri grecesti ,si la final o tipa dotata tata cu balcoane si sunci care a dansat pe rand pe cateva mese langa ringul de dans , apoi s-au impartit niste asa zise farfurii din ghips si s-au aruncat farfuriileacolo in mijloc , cine avrut a dansat zorba . cam atat a fost plecarea a fost la ora 19 si intoarcerea la ora 24 tinand cont ca am facut o ora pana la destinatie. In rest nu am mai fost nicaeri pt ca la croaziera pe vaporas au stat ca sarmalele si am renuntat..Ce merita parerea mea e sa vizitezi orasul Kavala care e superb acolo ai ce sa vizitezi ai magazine , ai terase e super ,din pacate noi ma vazut doar di autocar si ne-a parut foarte rau ca nu am fost .In Limenas nu prea ai ce sa cumperi doar prostioare si alea destul de scumpe acum depinde de gusturi

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 11:49 am 

Acum chiar nu mai stiu ce sa zic ….alte intrebari ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 11:54 am 

ideea e ca platesti putin , primesti putin ! plus ca depinde ce iti doresti distractie si nebunie la maxim sau liniste si relaxare cu putin confort , eu fata de anul trecut cand am fost in Italia cam cu aceeasi bani si am avut confort curatenie ,hotel de 3* intradevar aici cam lasa de dorit ! nu este un popor civilizat si as putea spune ca e chiar murdar tot asa vezi pe strada mizerii ca la noi diferenta e ca au drumuri foarte bune atat in Bulgaria cat si in Grecia!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 1:34 pm 

merci pentru rabdarea pe care ai avut-o sa-mi scrii ! seara greceasca se pare k este umpic km scumpa dar dk ajungi pe insula si nu mergi la o seara greceasca banuiesc k ai ajuns degeaba acolo :) la 33 euro la noi fac deja un botez :)) nush ce sa zic ... dar se pare k o sa am nevoie de bani pentru acolo ... daca o cupa de inghetata e aproximativ 1,2 euro ... si la noi e 1,5 lei ... iar la noi un meniu (5 snitele+cartofi+salata+chifla+sosuri) costa undeva la maxim 3 euro,iar acolo undeva la 6 ... inseamna k preturile nu sunt deloc k la noi cum zic multi alti(probabil in alte orase un meniu k cel pe care lam descris eu,ajunge chiar pe la 6 euro ).ai auzit ceva de hotelul Danay?sau Ethria?adk noi voom sta in Danay si vom avea piscina la Ethria ... si ma gandesc la distanta asta pana la plaja(250 m) .Ai inchiriat scuter?cum este,se merita?Haine si chesti dinastea tiai cumparat?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 1:36 pm 

un pret la tigari?poti sami zici? :D macar aproximativ te rog

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 2:06 pm 

nu fumez deci nu ma intereseaza pretul lor, scutere nu am vazut nicaieri,iar piscina o fi ea frumoasa dar e plina de clor asa ca alege marea !e super

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 09, 2008 2:08 pm 

de haine nici gand ,calitate proasta , chinezisme ,iar cele de firme f. scumpe!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Aug 10, 2008 9:27 am 

Ok merci pt detali.Cand ma voi intoarce voi scrie si impresia mea... cu tot cu micutele inconveniente sper sa ma distrez de minune.Ciao!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jun 11, 2009 12:40 pm 

a fost super fain ... hotelul este de nota 10 + + iar servirea extraordinara ... sa nu experimentati noi plaje ... nu recomand ... ideal este sa faceti plaja acolo unde sunt senzlongurile acelea multe ... nu mergeti unde nu este nisip in apa ... sunt arici de mare si alte gangani care sunt periculoase ... hotelul este super ok ! iar distractia este garantata ! seara greceasca nu prea a meritat dar este ca si cum ai veni la Brasov dar nu ai urca in Poiana Brasov ... :))

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours